23 lutego – dzień depresji.
z tej okazji udostępniamy bezpłatnie dostęp do nagrania webinaru
„Strategie samopomocy w leczeniu depresji”
zapisz się już dziś a maila z dostępem do webinaru otrzymasz 22 lutego
Depresja to choroba.
Poważna choroba, której objawy z czasem przybierają na sile a chory coraz bardziej pogrąża się w beznadziei.
Depresję, jak każdą inna chorobę należy leczyć. Chorzy, którzy nie mają specjalistycznej wiedzy, na ogół nie są w stanie sami pokonać choroby. Nie da pokonać się depresji bez wsparcia psychoterapeutycznego lub leczenia farmakologicznego połączonego z psychoterapią.
Nie jest jednak tak, ze chorując lub mając w swoim otoczeniu chorą osobę, jesteśmy zdani tylko na specjalistów i sami nic nie możemy zrobić.
Istnieje kilka strategii, technik, zasad, które mogą wspomóc leczenie depresji. Dzięki którym poczujemy się lepiej, poczujemy większą moc sprawczą, wyrobimy w sobie nawyki, które wspomogą nas w walce z nawrotami epizodów depresyjnych.
Dla kogo jest webinar?
Dla wszystkich, którzy chorują lub mają w swoim najbliższym otoczeniu osobę chorą na depresję – aby wesprzeć, dać narzędzia do walki, pomóc stanąć na nogi.
Prowadząca Edyta Hornowska- Aktepe
psycholog, psychoterapeuta, pedagog – terapeuta, mediator rodzinny
Absolwentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz pedagogiki i resocjalizacji na Akademii Ignatianum w Krakowie.
Ukończyła szereg kursów specjalistycznych z obszaru pomocy terapeutycznej, diagnozy oraz terapii depresji, pracy z młodzieżą (programy profilaktyczne oraz terapeutyczne), terapii oraz edukacji dzieci i młodzieży z autyzmem, warsztaty umiejętności psychologicznych, socjoterapii, dramy, terapii pedagogicznej z elementami logopedii
Ukończyła szkolenie specjalistyczne – atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne – z zakresu psychoterapii w Katedrze Psychiatrii przy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Doświadczenie w pracy terapeutycznej zdobyła między innymi w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie (prowadzenie terapii indywidualnej, rodzinnej oraz grupowej), Przystani Psychologicznej ( psychoterapia indywidualna i grupowa, warsztaty umiejętności społecznych dla dzieci ), Przestrzeni Psychologiczna ( psychoterapia online, poradnictwo rodzinne oraz małżeńskie ), Stowarzyszeniu ASLAN (terapia rodzinna), Fundacji SYNAPSIS (praca terapeutyczna z osobami z autyzmem oraz Zespołem Aspergera i ich rodzinami), Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz szkole podstawowej i gimnazjum