

26 lutego – dzień depresji.
„Webinar Pod maską depresji – zaburzenia natury psychicznej u dzieci i młodzieży”
Zapisz się już dziś
Cena regularna wynosi 99 zł, a dla dwóch osób zapisujących się razem – 49 zł/os. W celu uzyskania rabatu należy wysłać wiadomość na kursy@psychopark.pl.
Depresja to choroba.
Poważna choroba, której objawy z czasem przybierają na sile a chory coraz bardziej pogrąża się w beznadziei.
Depresję, jak każdą inna chorobę należy leczyć. Chorzy, którzy nie mają specjalistycznej wiedzy, na ogół nie są w stanie sami pokonać choroby. Nie da pokonać się depresji bez wsparcia psychoterapeutycznego lub leczenia farmakologicznego połączonego z psychoterapią.
Nie jest jednak tak, ze chorując lub mając w swoim otoczeniu chorą osobę, jesteśmy zdani tylko na specjalistów i sami nic nie możemy zrobić.
Istnieje kilka strategii, technik, zasad, które mogą wspomóc leczenie depresji. Dzięki którym poczujemy się lepiej, poczujemy większą moc sprawczą, wyrobimy w sobie nawyki, które wspomogą nas w walce z nawrotami epizodów depresyjnych.
Dla kogo jest webinar?
Szkolenie skierowane jest do psychologów, psychoterapeutów, pedagogów oraz wszystkich specjalistów pracujących w obszarze zdrowia psychicznego i wsparcia emocjonalnego. Będzie również wartościowy dla studentów kierunków psychologicznych oraz osób rozpoczynających swoją drogę zawodową w obszarze terapii i pomocy psychologicznej.
Szkolenie dedykowane jest także osobom, które w swojej codziennej pracy mają kontakt z osobami doświadczającymi trudności emocjonalnych i chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat skutecznych metod pracy terapeutycznej.
Jeśli poszukujesz praktycznych narzędzi i sprawdzonych technik, które pomogą Ci w profesjonalnym wsparciu klientów – to szkolenie jest dla Ciebie!
Prowadząca
dr hab. Marlena Stradomska – psycholog, psychoterapeuta, suicydolog, wykładowca akademicki w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, doktor psychologii, doktor filozofii, kierownik placówki socjoterapeutycznej Towarzystwa Nowa Kuźnia w Lublinie, trener, certyfikowany psychoterapeuta w nurcie integratywnym. Autorka ponad 100 publikacji naukowych w obszarze problemów społecznych, pracy z osobami po próbie samobójczej czy zagrożeń XXI wieku. Zajmuje się propagowaniem wiedzy z zakresu suicydologii w mediach np. Newsweek, Wysokie Obcasy, Onet, WP, PolskieRadio Lublin itd. Autorka cyklu darmowych poradników pomocowych „Strategie radzenia sobie w trakcie trwania pandemii i nie tylko” wydanych przy współpracy z Wydawnictwem Naukowym ArchaeGraph. Jest również ekspertem Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Jakie są cele szkolenia?
Głównym celem szkolenia jest zwiększenie świadomości uczestników na temat zaburzeń psychicznych występujących u dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem depresji.
Szkolenie ma na celu wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne do rozpoznawania wczesnych sygnałów świadczących o kryzysie, skutecznego reagowania oraz kierowania dzieci i młodzieży na odpowiednią pomoc.
Cel 1: Zapoznanie uczestników z podstawowymi pojęciami:
– definicja depresji i innych zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży.
– czynniki ryzyka
– czynniki chroniące
Cel 2: Rozwój umiejętności rozpoznawania sygnałów ostrzegawczych:
– identyfikacja wczesnych sygnałów alarmowych
– rozmowa z dzieckiem lub młodzieżą na trudne tematy
– obserwacja zmian w zachowaniu i funkcjonowaniu
Cel 3: Zapoznanie z metodami wsparcia:
– strategie komunikacji i budowania relacji z młodymi osobami
– techniki pierwszej pomocy psychologicznej
– zasoby i instytucje wspierające
Cel 4: Zwiększenie świadomości na temat roli otoczenia:
– wpływ rodziny, szkoły i rówieśników na zdrowie psychiczne
– ważność profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego
Cel 5: Zmniejszenie stygmatyzacji:
– zrozumienie, że zaburzenia psychiczne to choroby, które wymagają leczenia
– wsparcie osób zmagających się z problemami psychicznymi