Psychodietetyk to specjalista, który łączy w swojej pracy wiedzę z zakresu psychologii oraz dietetyki. Wspiera osoby walczące z problemami związanymi z jedzeniem, wagą oraz samopoczuciem. Jego zadaniem jest  przede wszystkim zrozumienie emocjonalnych przyczyn niezdrowych nawyków żywieniowych.

Pracując z Pacjentem, psychodietetyk online stosuje techniki terapeutyczne, które mają na celu identyfikację i zmianę negatywnych przekonań oraz zachowań związanych z jedzeniem. Dzięki temu podejściu możliwa jest  poprawa jakości życia oraz samopoczucia emocjonalnego.

Psychodietetyk online może wspierać osoby z zaburzeniami odżywiania, jak anoreksja czy bulimia. Służy wsparciem również tym Pacjentom, którzy borykają się z nadmiernym jedzeniem emocjonalnym czy yo-yo dietingiem. Pomaga również osobom cierpiącym na zaburzenia metaboliczne - gdzie utrzymanie właściwej diety jest niezbędne w procesie zdrowienia.

Jego praca opiera się na budowaniu trwałej zmiany, zrozumieniu potrzeb ciała i umysłu oraz nauczeniu zdrowych nawyków żywieniowych, które będą wspierać zarówno fizyczny, jak i psychiczny dobrostan.

Zgłoś się do psychodietetyka online gdy zauważysz u siebie niezdrowe nawyki żywieniowe, które trudno zmienić samodzielnie. Może to być kompulsywne jedzenie albo częste stosowanie restrykcyjnych diet. Warto szukać wsparcia tego specjalisty, jeśli jedzenie stało się sposobem radzenia sobie ze stresem, emocjami lub napięciem. Psychodietetyk online jest również odpowiednią osobą do pomocy, gdy pojawiają się problemy z akceptacją własnego ciała i negatywnym obrazem siebie -  związanym z wagą czy wyglądem. Decyzja o konsultacji może być także podyktowana potrzebą zrozumienia i przepracowania emocjonalnych przyczyn niezdrowego stosunku do jedzenia i diety. Wprowadź  trwałą, pozytywną zmianę w swoim życiu!
Psychoterapeuta online, pedagog online, dietetyk kliniczny online, doradca zawodowy online. Cena konsultacji indywidualnej od 160 zł
Trener, trener żywienia, pedagog, psychodietetyk
Skip to content