Sytuacja Twojej firmy wymaga wręczenia wypowiedzenia z pracy jednemu lub kilku pracownikom? A może stoisz przed dokonaniem zwolnień grupowych? Masz świadomość, że ludzie których zwalniasz pracowali dla Twojej firmy latami, przywiązali się do miejsca, współpracowników, rutyny pracy, do myśli o stabilności zatrudnienia. Twoja firma to ich drugi dom. 

Pracownik, wraz ze stratą pracy, traci również grunt pod nogami. Traci poczucie bezpieczeństwa. Traci radość życia. Pracownicy mają świadomość panującego bezrobocia, złej sytuacji na rynku pracy. Czasem ogranicza ich wiek, czasem miejsce zamieszkania lub zobowiązania w życiu prywatnym. Pojawia się silny stres, lęk o przyszłość i o najbliższych, w skrajnych przypadkach- depresja.

Ludzie, którzy latami pracują w tej samej firmie, na tym samym stanowisku, zakotwiczają się na tyle mocno, że nie myślą o tym, co by się stało, gdyby nagle musieli zmienić pracę. Nie mają gotowego planu B. Odsuwają od siebie myśli o możliwościach zmiany ścieżki zawodowej, nie wyobrażają sobie siebie w innym miejscu. Mają ogromne trudności z podjęciem efektywnego szukania nowej pracy, napisania CV w sposób oczekiwany przez rynek, z właściwym zaprezentowaniem siebie na rozmowach kwalifikacyjnych.

Jak możesz pomóc zwalnianym pracownikom?

W psycholodzy-online dla firm oferujemy Ci pakiet dla zwalnianego pracownika

Obejmuje on sesje z psychologiem, psychoterapeutą i doradcą zawodowym. 

Psycholog i psychoterapeuta online pomagają uporać się ze stresem i lękiem, pomagają w odnalezieniu motywacji do działania.

Doradca zawodowy pomaga odnaleźć mocne strony pracownia, usystematyzować kompetencje, napisać CV a także daje praktyczne wskazówki jak zaprezentować się na spotkaniach o pracę. Pomaga również w odnalezieniu w sobie potencjału do szukania innych możliwości zarobkowania. 

Przekonaj się, że terapia online jest tak samo skuteczna, jak ta twarzą w twarz i poznaj jej korzyści. 

Skontaktuj się z nami, opisz nam swój problem a my przedstawimy Ci najkorzystniejsze dla Twojej firmy rozwiązanie.

Skip to content