Czego szukasz?
Zadzwoń: +48 577 003 838

Psychiatra online – odpowiedzi na najczęstsze pytania o wizytę psychiatryczną online


Zadajesz sobie pytanie kim jest psychiatra, czym się zajmuje, jak wygląda wizyta psychiatryczna i czy w ogóle warto do niego iść?

W tym miejscu zebraliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Was pytania o psychiatrę online i wizytę psychiatryczną online.

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie- śmiało skontaktuj się z nami, na pewno odpowiemy!

Kim jest psychiatra online?

Psychiatra jest lekarzem, który przeprowadza badanie i diagnozuje chorobę lub zaburzenie psychiczne na podstawie rozmowy, wywiadu, opisu objawów. Nie przeprowadza badania ciała. Dlatego też, aby uzyskać poradę lub podjąć leczenie, wystarczy rozmowa. Możliwa jest ona również przez Internet lub przez telefon. Dzięki konsultacjom online pacjent oszczędza czas i pieniądze potrzebne na pokonanie odległości pomiędzy gabinetem a swoim domem.

E-wizyta u psychiatry online jest też dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy nie chcą lub nie mogą mieć kontaktu z innymi osobami (np. ze względu na stan zdrowia).

Po co idzie się do lekarza psychiatry online?

Zaburzeń psychicznych nie należy lekceważyć. Z konsultacji psychiatrycznej online możesz skorzystać z dowolnego miejsca. Najlepiej, aby to było miejsce wygodne dla ciebie, wyciszone i odizolowane od tego, co może rozpraszać. Tak, aby przeprowadzenie rozmowy z lekarzem było swobodne, zarówno podczas pierwszej wizyty, jak i kolejnej konsultacji.
Wizyta u psychiatry online ma taki sam cel jak osobista wizyta w gabinecie. W przypadku objawów chorobowych, a nawet w sytuacji, w której wydaje nam się, że coś jest nie tak, warto opowiedzieć o tym, co nas niepokoi
Wizyta psychiatryczna online niczym nie odbiega od osobistej wizyty w gabinecie. Psychiatra online posiada taką samą wiedzę dotyczącą zdrowia psychicznego. W celu odbycia e-wizyty możesz skorzystać z Whatsapp lub teleporady telefonicznej ( obowiązuje tylko pacjentów na Terenie Polski)
Konsultacja psychiatryczna online jest rozwiązaniem również dla osób przebywających za granicą.

Z jakimi objawami udać się do psychiatry online?

Zdrowia psychicznego nie należy lekceważyć, dlatego konsultacja lekarska, w przypadku objawów choroby jest konieczna.
Może to być pojawiający się ból głowy, bezsenność, drętwienie części ciała lub wadliwa praca organów, które są zdrowe, a zawodzą, bolą. W takich przypadkach inny lekarz kieruje pacjenta do psychiatry.
Konsultacja diagnostyczna jest niezbędna, gdy pojawiają się problemy z pamięcią, koncentracją, apatią, zaburzeniami odżywiania takimi jak bulimia czy anoreksja. Problemami wymagającymi konsultacji lekarskiej mogą być: brak chęci do działania czy brak sił do kontynuowania pracy.
Konsultacja lekarza psychiatry może pomóc, gdy przestajemy sobie radzić z emocjami, przy wahaniach nastroju, niechęci do codziennych obowiązków czy po traumatycznym przeżyciu, takim jak rozwód, śmierć bliskiej osoby. Porady psychiatry online czy konsultacja lekarska w są również wskazane dla ofiar przestępstw, zwłaszcza na tle seksualnym, rodzinnym (przemoc domowa).
W gabinecie online pacjent ma możliwość swobodnego porozmawiania z lekarzem psychiatrą.

Jak wygląda e-wizyta u psychiatry online?

Konsultacja psychiatryczna online wygląda dokładnie tak samo jak e-wizyta u każdego innego lekarza. W Polsce nadal panuje strach przed psychiatrą, obawa o to, co powiedzą inni, gdy dowiedzą się, że chodzę do psychiatry. Zapewniamy, że nie ma obaw – psychiatra to lekarz jak każdy inny a zdrowia psychicznego nie należy lekceważyć.
Pierwsza konsultacja jest dla pacjenta zazwyczaj najtrudniejsza, ponieważ pacjent nie wie, jak ona wygląda, o co pyta lekarz, o czym ma mówić i jak się zachowywać.
Każda kolejna konsultacja psychiatryczna, w miarę jak pacjent nabiera zaufania do swojego lekarza, jest już mniej stresująca, krótsza.
W czasie rozmowy lekarz psychiatra podejmuje decyzję o leczeniu, o terapii, przedłuża zwolnienie, wypisuje receptę na leki. Ustala, w jaki sposób pacjent na nie reaguje i czy wymagają zmiany na inne.

O co pyta psychiatra online?

Konsultacja online przebiega podobnie jak tradycyjna konsultacja lekarska. Psychiatra przyjmujący online zapyta „jak się Pan/Pani czuje?”, z czym jest związane takie samopoczucie, co nas zaniepokoiło, dlaczego zgłosiliśmy się do psychiatry.
Psychiatra online zapyta o dolegliwości, nieprawidłowości w zachowaniu, odczuwaniu, myśleniu. Jeśli pacjent przyjmuje leki, diagnozowana jest reakcja choroby i pacjenta na nie.
W trakcie wizyt online, prowadzący konsultacje online, może dopytać Cię o jakość snu, tryb życia, rodzaj wykonywanej pracy, jak również o sytuację rodzinną, przeciwności, z którymi sobie nie radzisz czy ogólny tryb życia.

Ile czasu trwa pierwsza konsultacja psychiatryczna online?

Czas konsultacji online w Psycholodzy – Online zależy od problemu zdrowotnego a pierwsza konsultacja psychiatryczna online trwa około 30 minut i w wyjątkowych przypadkach może być przedłużona. Kolejna wizyta jest zazwyczaj krótsza.
Przeważnie na życzenie pacjenta online, zarówno pierwsza wizyta, jak i kolejne, są dostosowane do niego. W tym czasie psychiatra online wypisuje również receptę.

Czy trzeba mieć skierowanie do psychiatry online?

Nie potrzebujesz skierowania do psychiatry. Jeśli uznasz, że konsultacja lekarska jest Ci potrzebna po prostu zarezerwuj dogodny dla siebie termin wizyty.

Na czym polega pomoc psychiatryczna online?

Leczenie psychiatryczne polega na diagnozie oraz podjęciu odpowiedniego leczenia.
Lekarz specjalista w czasie spotkania online ma możliwość skierowania na terapię i zapisania leków. Psychiatra może zasugerować zmianę trybu życia, może także wystawić zwolnienie lekarskie z pracy.
Pomoc psychiatryczna to nie tylko leczenie, ale również zapobieganie. Dobry psychiatra online ma na celu poprawę zdrowia psychicznego pacjenta, komfortu i zminimalizowanie dolegliwości.

Czy psychiatra przyjmujący online od razu przepisuje leki?

W czasie e-wizyty specjalista psychiatra podejmuje decyzję czy leczenie farmakologiczne jest konieczne. To zależy od diagnozy, schorzenia oraz decyzji lekarza. Są przypadki, w których leczenie farmakologiczne jest niemożliwe. Dzieje się tak np. w przypadku osób z problemami uzależnienia od alkoholu, narkotyków czy innych. W tym przypadku w czasie konsultacji lekarz psychiatra wystawi skierowanie na terapię. Może być ona przeprowadzona przez psychologa lub psychoterapeutę uzależnień online. Następnie psychiatra online może zapisać leki, które pomogą w towarzyszącym uzależnieniu problemom, takim jak nerwowość, bezsenność, padaczka itp. Ważnym jest, aby zawsze ściśle stosować się do zaleceń lekarza psychiatry, co do schematu przyjmowania leków – dawek, częstotliwości i czasu.
Jeśli obawiasz się rozpoczęcia leczenia farmakologicznego, warto porozmawiać o tym podczas konsultacji psychiatrycznej. W przypadku, gdy psychiatra uzna, że farmakoterapia nie jest konieczna, może zalecić inną formę pomocy, np. psychologiczną lub psychoterapeutyczną.

Czy można przesłać historię swojej choroby przed pierwszą konsultacją psychiatryczną online?

Tak. W Psycholodzy Online dajemy taką możliwość naszym pacjentom. Przed pierwszą e-wizytą należy się skontaktować z naszym konsultantem za pomocą email, chatu lub telefonicznie i poinformować go o tym. Konsultant odpowie na pytania w jaki sposób przesłać dokumentację naszemu lekarzowi.  

Czy psychiatra online może wystawić receptę?

Tak. Konsultacja diagnostyczna prowadzi do diagnozy i wystawienia przez psychiatrę e-recepty, o ile lekarz specjalista psychiatra uzna za konieczne wdrożenie farmakoterapii.
Otrzymujesz wtedy kod, który wraz z własnym numerem Pesel, należy podać w aptece w celu realizacji e-recepty. Swoją receptę możesz także zobaczyć w Internetowym Koncie Pacjenta.

Czy psychiatra przyjmujący online może wystawić zwolnienie lekarskie?

Tak, gdy uzna to, za niezbędne lub na życzenie pacjenta online. Należy to jednak uargumentować. Psychiatra online wypisuje zwolnienie lekarskie, ponieważ poprawa stanu psychicznego wymaga czasu, pracy, terapii. Niejednokrotnie w trakcie zwolnienia pacjent ma możliwość sam rozpocząć pracę nad swoim stanem zdrowia- wdrażając prawidłowy sen, spacery, relaks czy inne formy aktywności.
Zaburzenia psychiatryczne wymagają często zmniejszenia ilości bodźców czy wyeliminowania, na czas leczenia, czynnika stresogennego.
Lekarz w czasie wizyty online wystawia e-zwolnienie. Oznacza to, że pracodawca zostanie powiadomiony bez Twojego udziału o nieobecności w pracy, jego przyczynie i okresie zwolnienia.

Nasz psychiatra— doktor Grzegorz Jabłoński

W Psycholodzy Online oferujemy Ci możliwość skorzystania z e-wizyty u doktora Grzegorza Jabłońskiego.

Doktor Jabłoński ma za sobą ponad 25 lat doświadczenia, które zdobywał pracując w poradniachi zdrowia psychicznego, ośrodkach uzależnień, oddziałach szpitalnych, DPS-ach, więzieniu.

Doktor Jabłoński przyjmuje osoby dorosłe, młodzież, dzieci powyżej 3-go roku życia.

Zarezerwuj swoją wizytę u Grzegorza Jabłońskiego klikając w ten LINK.

Zapoznaj się z zakładką NASZ ZESPÓŁ.

Zespół Psychopark.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Skip to content