Czego szukasz?
Zadzwoń: +48 577 003 838

Kiedy warto zgłosić dziecko na terapię?

Świadomi rodzice bardzo dbają o rozwój swoich dzieci. Opiekunowie są szczególnie wyczuleni na kluczowe momenty, które mają nadejść w życiu ich pociech. Przykładem może być rozpoczęcie nauki w przedszkolu lub szkole podstawowej. Terapeuta – psycholog dziecięcy wesprze też swoich podopiecznych na kolejnych etapach edukacji, takich jak przejście z nauczania początkowego do klasy IV, a także na początku szkoły średniej oraz w klasie maturalnej.

Poza profilaktyką i niwelowaniem trudności w nauce bardzo istotny jest też prawidłowy rozwój społeczny. Jeśli korzystamy pod tym względem z państwowych poradni psychologiczno-pedagogicznych, musimy być przygotowani na odległe terminy konsultacji. Natomiast przy wsparciu doświadczonego specjalisty takiego jak psycholog online zareagujemy jak najwcześniej. Wówczas skonsultujemy dziecko bardzo szybko, w związku z czym otrzyma ono diagnozę oraz pomoc i wsparcie w samą porę. Co sprowadza opiekunów dzieci i młodzieży do korzystania z usług takich jak terapia psychologiczna oraz pedagogiczna za pośrednictwem Internetu?

Jakie tematy można poruszyć w czasie zajęć online z psychologiem – terapeutą dzieci i młodzieży?

Trudności szkolne, czy też niwelowanie skutków zaburzeń rozwojowych to najczęstsze przyczyny korzystania z usług profesjonalistów, takich jak psycholodzy online. Podobnie jest w przypadku zaburzeń integracji sensorycznej, a także przy problemach w kontaktach z rówieśnikami. Terapia dzieci online może obejmować różne aspekty – na przykład pracę związaną z dysleksją rozwojową, ADHD, mutyzmem wybiórczym, czy innymi zaburzeniami utrudniającymi naukę szkolną. Terapeuci pedagogiczni online oferują także konsultacje w zakresie treningu umiejętności społecznych, który może być z dużym powodzeniem realizowany za pośrednictwem Internetu. W zespole Psycholodzy Online angażujemy specjalistów obeznanych z zaburzeniami ogólnorozwojowymi – tj. spektrum autyzmu (w tym d. Zespół Aspergera), ADD/ADHD, czy też innymi specyficznymi trudnościami w nauce. Każdy psycholog oraz pedagog zna specyfikę rozmaitych trudności w uczeniu się – np. dysleksja, dysgrafia, dysortografia, dyskalkulia, zaburzenia SI, czy też dyspraksja. Nasza oferta to zajęcia z psychologiem z zakresu pedagogiki korekcyjnej (np. regulacji emocji). Proponujemy uczniom oraz ich rodzicom konsultacje psychologiczne pod kątem kompensacji trudnych zachowań i zastąpienia ich nowymi wzorcami. Realizujemy z naszymi podopiecznymi terapię psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci online. Uzyskujemy dobre wyniki, ponieważ uczniowie poprawiają i wzmacniają swoje zdolności uczenia się oraz zapamiętywania.

Terapia psychologiczna dzieci i młodzieży online – lepsze funkcjonowanie wśród rówieśników

Skuteczne zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności, a także dobre relacje w grupie rówieśniczej to pełen sukces szkolny każdego dziecka. Nawet, gdy pojawiają się w tych zakresach przejściowe trudności, nigdy nie jest zbyt późno, by umówić się na terapię psychologiczną online i wypracować wymierne efekty. Podczas procesu terapii niezwykle ważna jest także współpraca na linii rodzic – dziecko – psycholog i pedagog. Dobry terapeuta dzieci i młodzieży online jest w stanie odpowiednio pokierować opiekunów dziecka pod względem wsparcia poza samą zdalną terapią. Specjalista zaprezentuje rodzicom zestawy ćwiczeń, które mogą oni wykonywać ze swoimi pociechami w warunkach domowych. Dzięki takiej współpracy można trwale utrzymać postępy, jakie dzieci oraz młodzież poczyniły podczas zajęć z psychologiem online.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Skip to content