Czego szukasz?
Zadzwoń: +48 577 003 838

ZALETY TERAPII GRUPOWEJ- GRUPA WSPARCIA ONLINE

zalety terapii grupowej - grupa wsparcia online Emocje w psychopark.pl

Po pomoc psychologiczną zgłaszają się osoby często bardzo zagubione, szukające wyjścia na prostą, z różnego rodzaju uzależnieniami, problemami emocjonalnymi lub traumatycznymi przeżyciami, bądź to jeszcze z dzieciństwa lub doświadczonymi w późniejszym okresie życia. Samo wyjście ze strefy komfortu stanowi zdobycie sporego szczytu dla pacjentów. Jest to niewątpliwie duży sukces, który trzeba i należy docenić. Grupa wsparcia online jest idealnym miejscem, aby postawić ten pierwszy krok.

Grupa wsparcia online Emocje w PsychoPark.pl

W psychopark.pl oferujemy grupę wsparcia online EMOCJE. Klikając w ten napis – „grupa wsparcia Emocje”, przeniesiesz się na stronę, gdzie znajdziesz więcej informacji o grupie i możesz dokonać rezerwacji.

Grupa wsparcia online ‘Naucz się swoich emocji i pokochaj siebie’ to seria 10 spotkań online prowadzonych przez doświadczonego psychologa, Łukasza Śmietanę. Grupa jest przeznaczona dla osób, które chcą lepiej zrozumieć swoje emocje oraz pracować nad samoakceptacją. Uczestnicy będą mieli możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami i otrzymywania wsparcia w bezpiecznej atmosferze. Sesje odbywają się w każdy poniedziałek o godzinie 17:00.

Jakie są zalety terapii grupowej online?

Należy zacząć od tego, że pacjenci postrzegają terapię grupową jako większy wstyd niż terapię indywidualną. Dzieje się tak, ponieważ otwarcie się przed terapeutą na sesji indywidualnej wydaje się łatwiejsze niż opowiadanie większej grupie o swoim, nieraz wstydliwym, problemie. Stąd jednak wychodzi pierwsza zaleta tego rodzaju terapii, którą jest właśnie wyżej wspomniana większa grupa zmagająca się z podobnymi problemami. Taka sytuacja powoduje, że pacjenci mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i uzyskać wsparcie i motywację, nie tyle od terapeuty prowadzącego grupę, co od samych członków grupy. Ci ludzie przeżywają ten sam problem, a w konsekwencji rozumieją go daleko bardziej, niż osoba prowadząca terapię.

Konsekwencją poczucia zrozumienia, jest poczucie znalezienia się we właściwym miejscu, co w psychologii nazywamy poczuciem przynależności do grupy. Z tego poczucia wynika następna zaleta terapii grupowych, którą jest poczucie motywacji i chęci zmiany. W terminologii psychologicznej nazywamy to zjawiskiem pozytywnych wzmocnień. Znika poczucie beznadziejności, poczucie bycia wyrzutkiem, nikomu do niczego niepotrzebnym. Zamiast niego pojawia się długo wyczekiwany spokój, uśmiech na twarzy. Pacjentom wraca również tak ważne w życiu człowieka nie tylko podczas terapii, ale w życiu codziennym poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie. Dzięki nim na nowo zaczynamy odkrywać swoje zalety, widzieć i doceniać swoje mocne strony i wreszcie widzimy także, to że dzięki temu, co przeszliśmy dzieląc się naszymi doświadczeniami, możemy pomóc komuś innemu i pokazać mu, że nie jest sam i zawsze może na nas liczyć. Jedną z najważniejszych zalet terapii grupowej, jest tworzenie się trwałych więzi społecznych i kontaktów interpersonalnych, które na nowo pomagają przywrócić utracone podczas wikłania się w różnego rodzaju problemy, normy społeczne. Zaś normę te, pozwalają nam wrócić niejako do społeczeństwa i na powrót stać się pełnoprawnymi jego członkami. Na przykład powrócić na rynek pracy, czy odbudować więzi rodzinne.

Przykładem wzajemnej pomocy, o której pisałem wcześniej mogą być prowadzący tzw. spotkania AA (Anonimowi Alkoholicy). Grupy te często są prowadzone przez tzw. „trzeźwych alkoholików”, którzy dawniej sami zmagali się z problemem alkoholowym.

Mam nadzieję, że poniższy artykuł zachęci Państwa do korzystania z formy wsparcia jaką jest grupa wsparcia online. I uświadomi wam,  że nie jesteście sami ze swoimi problemami.

Zajrzyjcie na stronę https://psychopark.pl/sklep/oferty-specjalne/grupa-wsparcia-online-emocje/ aby zarezerwować swoje miejsce!

Łukasz Śmietana – psycholog

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Skip to content